3. ČAKRA - ŽLUTÁ - MANIPÚRA

SLEDUJTE NOVINKY NA INSTAGRAMU - FOLLOW ME ON INSTAGRAM


"U SLUNCŮ" 70cm, akryl

Cena: 5 678,-Kč


"RÁNO VESMÍRU"  PRODÁNO

akryl 50 x 50 cm

cena vč. rámu 4 567,-Kč

foto obrazu ve větším rozlišení

obraz v interiéru pro lepší představu


"VE VESMÍRU U SLUNCŮ"

akryl 70 x 50cm

Cena vč. rámu 2 345,-Kč


Ukázka světobrazů - již prodaných.

ŽLUTÁ

Je veselá, živá, pronikavá a projasňující. Učí nás zdravému sebeprosazení, asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí. Léčí orgány trávicího traktu. Podporuje intuici a tvořivost.

Uklidňuje naše city, emoce, dodává nám chuť do života, posiluje fyzickou sílu.

Třetí čakra představuje naše Slunce, je to centrum naší síly. Nachází se v oblasti nad pupkem.

MODRÁ

Antiinfekční, dezinfekční, antiseptický, uklidňující, tlumící, chladící.

Má uklidňující a harmonizační účinek, jelikož dává do oběhu uvolňující hormon oxytocin. Uvolňuje nervy - uklidňuje při neklidu, strachu.

Modrá zklidňuje bolesti takových částí těla, jako je krk, hlava, záda, zátylek a ramena, tiší bolest zubů způsobených zánětem, bolest uší.

Zklidňuje bušení srdce.Snižuje krevní tlak.Reguluje hypofunkci a hyperfunkci štítné žlázy. U hypofunkce štítné žlázy pracujeme jak s modrou, tak s oranžovou barvou. U žen zmírňuje problémy při přechodu.

ZLATÁ

Dává pocit hojnosti, lesku a bohatství. Je barvou správného středu, univerzální lásky a nejvyšších hodnot zastoupených idealismem, velkorysostí a šlechetností. Vyjadřuje klid a vyrovnanost.

Pomáhá nám změnit poznání v pochopení, na cestě k univerzální moudrosti ale taky při dosahování světských cílů, bohatství a uznání.

 

3. čakra „MANIPÚRA“ - Solar plexus.

Barva - ŽLUTÁ.
Je veselá, živá, pronikavá a projasňující. Učí nás zdravému sebeprosazení, asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí. Léčí orgány trávicího traktu. Podporuje intuici a tvořivost.
Uklidňuje naše city, emoce, dodává nám chuť do života, posiluje fyzickou sílu. Má příznivý vliv na výsledek naší snahy. V severní Evropě je barvou zrady a nevěry nebo zbabělosti, v buddhismu je symbolem odříkání a pokory.
Třetí čakra představuje naše Slunce, je to centrum naší síly.
Nachází se v oblasti nad pupkem.
Element: oheň.
Smyslová funkce: zrak.
Pozitivní emoce: Schopnost bránit se jen láskou, utváření bytí.
Blokující emoce: Prosazování moci silou, zloba, obrana zlostnou silou.
Části těla: spodní část zad, dutina břišní, trávicí systém, žaludek, játra, slezina, žlučník, vegetativní nervový systém.
Žláza: slinivka břišní. Slinivka hraje důležitou roli při zpracovávání a trávení potravy. Vylučuje hormon insulin, který má klíčový význam pro rovnováhu cukru v krvi a látkovou výměnu uhlohydrátů. Slinivkou vylučované enzymy jsou důležité pro látkovou výměnu tuků a proteinů.
Barva: zlatavě žlutá
Hudba: tón E, mantra RAM